Nowe kanały tematyczne w TVP
Juliusz Bruan, prezes TVP, zapowiedział uruchomienie w tym roku kolejnych kanałów tematycznych. Będą to TVP Rozrywka i TVP Dokument. KRRiT już udzielił TVP koncesji na nadawanie tych kanałów. Od jesieni 2013 będą dostępne na platformach satelitarnych i u operatorów telewizji kablowych.

Zmiany szykują się dla kanału TVP Info. W jego miejsce powstaną 2 nowe kanały: "nowe" TVP Info oraz TVP Regiony, który to kanał będzie emitowany z ośrodków regionalnych TVP. TVP Info będzie programem ogólnopolskim, bez pasm regionalnych.Oba kanały mają być dostępne na trzecim MUX tv naziemnej.

Prezes TVP potwierdził zainteresowanie nadawcy publicznego udziałem z konkursie na zagospodarowanie pierwszego MUX. Jedną z propozycji jest nowo planowany kanał TVP Dla Dzieci, który ma wypełnić lukę w ofercie telewizji naziemnej, jeżeli chodzi o najmłodszych odbiorców.
Uruchomienie pierwszego kanału Ultra HD
Eutelsat ogłosił uruchomienie pierwszego kanału Ultra HD (4k) w Europie. 8 stycznia Eutelsat wspólnie z partnerem ATEME, spółką odpowiedzialną za rozwiązania w dziedzinie kompresji sygnału, uruchomił uplink do satelity Eutelsat 10 st. E, z miejscowości Rambouillet pod Paryżem.
Uruchomienie kanału Ultra HD w Europie, zbiega się największymi na świecie targami elektroniki konsumenckiej CES w Las Vegas, gdzie osią tego wydarzenia są prezentacje rozwiązań i urządzeń do realizacji przekazu w nowym standardzie Ultra HD.
Ultra HD, czyli 4K2K daje rozdzielczość 8 mln. pikseli. Jest to 4 razy więcej w porównaniu do rozdzielczości HD. Na obraz przekazu Eutelsat składa się z 50 klatek na sekundę, skanowanych progresywnie. Dla realizacji transmisji potrzeba pasma 40 Mibit/s, czyli więcej niż połowa pojemności transpondera. Do tej transmisji sygnału 4k2k wykorzystuje się 4 połączone kanały HD, w kompresji MPEG4.
Uruchomienie pierwszego kanału w nowym standardzie Ultra HD jest kolejnym kamieniem milowym w rozwoju telewizji. W ostatnich 20 latach mieliśmy przejście do nadawania cyfrowego, HDTV i 3D, a teraz mamy Ultra HD, oświadczył dyrektor Eutelsat Jean-François Leprince-Ringuet.
Vectra znowu ukarana
Operator tv kablowej Vectra został ukarany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej karą 200 tys. zł. za zaniedbania przy przetwarzaniu i ochronie danych osobowych swoich klientów. Niedawno (27.12) na Vectra została nałożona kara 350 tys. zł. za naruszenie praw konsumenckich.
Free-xTv: karty typu Class 220
Z ostatniej chwili - karty pakietu FREE-xTV typu "Class 220" już działają na nowym transponderze. Nadawca przeprasza za niedogodność.

Gdynia, 09.01.2013
Do dziś karty "Class 220" pozostają nieaktywne. Nadawca dziś poinformował, że oczekuje aż Viaccess skonfiguruje enkoder.Karty "220" powinny działać wkrótce.

Gdynia, 07-01-2013
French Lover Tv B.V. poinformował, że karty typu Class 220 (oznaczone jako GTC ELITE12 CLASS 220) powinny być od 07.01.2013r. aktywne. Karty typu Class 220 nie działały na nowym transponderze, podczas gdy wszystkie karty innego typu działają bez problemów.
TVN HD przechodzi na DVB-S2
Od 08.01.2013r zmienione zostały parametry nadawania na transponderze dzierżawionym przez ITI. Zamieniono modulacje z DVB-S na DVB-S2. Ponieważ na tym transponderze nadawane były głównie kanały HD (z wyjątkiem Eska Tv), odbiorcy nie utracą kanałów, wystarczy ponownie przeskanować tranponder:

Satelita: Hot Bird
TP nr:16
Częstotliwość: 11508 MHz
Polaryzacja: V
Symbol rate: 27.500 Msybm/s
FEC: 3/4
Modulacja: DVB-S2 (8PSK)

Kanały: TVN HD, TVN24 HD, TVN Style HD, TVN Turbo HD, Religia Tv

Kanał Eska Tv jest obecnie nadawany z:

Satelita: Hot Bird
TP nr:10
Częstotliwość: 11393 MHz
Polaryzacja: V
Symbol rate: 27.500 Msybm/s
FEC: 5/6
Modulacja: DVB-S (QPSK)

źródło: Sat Kurier
<< |« start < « wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej » > koniec »| >>

Pozycje :: 46 - 54 z 72

ProFan, Gdynia 81-006, ul. Morska 308, e-mail: office@profan.com.pl

ProFan 2007 © telewizja satelitarna, tunery HDTV. Bez zezwolenia ProFan wykorzystywanie jakichkolwiek materiałów (opisów i grafik) jest zabronione.