Router UK VPN
Podłączenie dekodera Sky UK do sieci internetowej poza granicami U.K., może spowodować zablokowanie abonamentu, a na pewno nie będzie działać Sky On Demand ani Sky Go. Dzieje się tak dlatego, że każde urządzanie podłączone do internetu legitymuje się adresem IP, przypisanym do danego terytorium. Serwer Sky wykrywa w ten sposób dekodery podłączone poza U.K, odrzucając połączenie. Rozwiązaniem tego problemu jest "oszukanie" systemu, przez przypisanie adresu IP z terytorium Wielkiej Brytanii. Dekoder łączy się nie bezpośrednio z Sky, ale poprzez serwer pośredniczący, który legitymuje się adresem IP z U.K. Do połączenia z serwerem pośredniczącym wykorzystuje się szyfrowane połączenie tunelowe VPN. Obecnie istnieje wiele serwisów oferujących usługi VPN, ale serwisu dobre i stabilne są oczywiście płatne. Opłaty wynoszą od 20 zł do 30 zł miesięcznie. Od strony technicznej wygląda to w ten sposób, że pomiędzy naszym domowym routerem internetowym,a dekoderem Sky należy umieścić specjalnie zaprogramowany dodatkowy router, realizujący połączenie VPN z serwerem w U.K. W naszej firmie można zakupić gotowy i zaprogramowany router UK VPN dla Sky On Demand.

Podłączenie jest bardzo proste. Wystarczy podłączyć 2 kabelki i zasilanie, jak na rysunku poniżej:

Image
Router UK VPN dla Sky On Demand


Łączymy gniazdo LAN głównego routera domowego z gniazdem WAN routera do Sky On Demand, za pomocą kabelka LAN. Nowe dekodery Sky UK posidają wbudowany interjejs WiFi, tak więc wystarczy wejść w menu dekodera i wybrać sieć "SkyUK" i wpisać hasło "skyukdigital".

Dekodery starszego typu nie posiadają WiFi, w taki przypadku trzeba dekoder podłączyć długim kablem LAN do routera UK VPN dla Sky On Demand. Można też zastosować AP, czyli Access Point WiFi, który jest w naszej ofercie i skonfigurowany jest dla korzystania z routera UK VPN. Taki Access Point wystarczy podłączyć krótkim kabelkiem LAN do gniazda LAN dekodera Sky i to wszystko.
« wstecz

ProFan, Gdynia 81-006, ul. Morska 308, e-mail: office@profan.com.pl

ProFan 2007 © telewizja satelitarna, tunery HDTV. Bez zezwolenia ProFan wykorzystywanie jakichkolwiek materiałów (opisów i grafik) jest zabronione.