Zarys nowej platformy NC+
Image

Jak informuje Satkurier.pl, odbyły się pierwsze spotkania informacyjne nowo powstającej platformy NC+, z połaczenia "N" i CYFRA+. Na spotkaniach, które się odbyły w Poznaniu, Warszawie i Katowicach, poruszono najważniejsze kwestie, a mianowicie:

  1. Sieć dealerska zostanie zredukowana z 1800 punktów obu platform, do 1200 punktów sprzedaży. Pozostaną tylko te najlepsze z obu dotychczasowych platform.
  2. Wymiana anten. Jest planowana akcja promująca wymianę anten dla aktywnych abonentów z 60cm i 70 cm, kupionych w zestawach, na anteny 80cm, zaopatrzone w logo NC+.
  3. Wymiana dekoderów. Planowana jest wymiana dekoderów SD na HD i to w kierunku tych produkowanych przez ADB. Nie nastąpi to od razu, ale stopniowo, na zasadzie migracji. Przez bliżej niekreślony okres przejściowy będzie koegzystencja dekoderów z dostępem warunkowym Nagravsion (CYFRA+) i Conax (N), a rynek zaopatrywać będą dotychczasowi dostawcy: Pace, Sagemcom i ADB.
  4. W planach na przyszłość przyjęto, że dekodery nbox od ADB mają zdominować sieć abonencką, a Pace PVR i Sagem PVR od CYFRY+ głównie posłużą do przejścia z SD do HD. Przewidywane jest wprowadzenie jeszcze w tym roku kolejnej generacji dekoderów PVR.

źródło: Janusz Sulisz, www.satkurier.pl

« wstecz   dalej »

ProFan, Gdynia 81-006, ul. Morska 308, e-mail: office@profan.com.pl

ProFan 2007 © telewizja satelitarna, tunery HDTV. Bez zezwolenia ProFan wykorzystywanie jakichkolwiek materiałów (opisów i grafik) jest zabronione.