You Tube wprowadza na wiosne płatne kanały

Salar Kamangar, prezes You Tube zapowiedział wprowadzenie płatnych kanałów wideo na wiosnę tego roku.Przewidywany koszt miesięcznego abonamentu, to od $1 do $5. Dodatkowo ma być udostępniony płatny dostęp do biblioteki VOD oraz transmisji na żywo z epizodycznych wydarzeń. Posunięcie to ma odciągnąć uwagę producentów kontentu i reklamodawców od tradycyjnych linearnych kanałów telewizyjnych, na rzecz platform oferujących serwisy VOD. Nie jest do końca wiadomo, jakie kanały będą na starcie projektu, ale przepuszcza się, że You Tube będzie głównie polegać na sprawdzonych firmach, które mają doświadczenie w budowie i rozwoju platform wideo, takich jak Machinima, Maker Studios czy Fullscreen.
You Tube traktuje ten projekt bardziej jako eksperyment, tak jak to miało miejsce na starcie serwisów wypożyczalni wideo w 2010. Początkowo liczba oferowanych kanałów będzie mała, około 25. Podział zysków z reklam będzie 45-55, podobnie jak w bieżącym serwisie You Tube. Partnerzy będą mieli także opcje umieszczania reklam w swoich kanałach, ale do końca nie jest jasne, jaki model zostanie przyjęty.

« wstecz   dalej »

ProFan, Gdynia 81-006, ul. Morska 308, e-mail: office@profan.com.pl

ProFan 2007 © telewizja satelitarna, tunery HDTV. Bez zezwolenia ProFan wykorzystywanie jakichkolwiek materiałów (opisów i grafik) jest zabronione.