Zarys nowej platformy NC+
Image

Jak informuje Satkurier.pl, odbyły się pierwsze spotkania informacyjne nowo powstającej platformy NC+, z połaczenia "N" i CYFRA+. Na spotkaniach, które się odbyły w Poznaniu, Warszawie i Katowicach, poruszono najważniejsze kwestie, a mianowicie:

  1. Sieć dealerska zostanie zredukowana z 1800 punktów obu platform, do 1200 punktów sprzedaży. Pozostaną tylko te najlepsze z obu dotychczasowych platform.
  2. Wymiana anten. Jest planowana akcja promująca wymianę anten dla aktywnych abonentów z 60cm i 70 cm, kupionych w zestawach, na anteny 80cm, zaopatrzone w logo NC+.
  3. Wymiana dekoderów. Planowana jest wymiana dekoderów SD na HD i to w kierunku tych produkowanych przez ADB. Nie nastąpi to od razu, ale stopniowo, na zasadzie migracji. Przez bliżej niekreślony okres przejściowy będzie koegzystencja dekoderów z dostępem warunkowym Nagravsion (CYFRA+) i Conax (N), a rynek zaopatrywać będą dotychczasowi dostawcy: Pace, Sagemcom i ADB.
  4. W planach na przyszłość przyjęto, że dekodery nbox od ADB mają zdominować sieć abonencką, a Pace PVR i Sagem PVR od CYFRY+ głównie posłużą do przejścia z SD do HD. Przewidywane jest wprowadzenie jeszcze w tym roku kolejnej generacji dekoderów PVR.

źródło: Janusz Sulisz, www.satkurier.pl

Kanały w standardzie 4k2k już w 2013
Jak podaje Deloitte, w 2013 pojawi się kilka pierwszych testowych kanałów 4K (Ultra HD). Pierwsze komercyjne kanały Ultra HD rozpoczną nadawanie w 2014/2015 roku.
Koszt stworzenie kanału Ultra HD jest dla nadawców niebagatelny. Przewiduje się, że wyniesie to od 10 do 15 mln. USD, w tym wymiana sprzętu i modernizacja infrastruktury. Dla porównania uruchomienie kanału HD, to koszt 2 mln USD.
Na rozwój Ultra HD trzeba będzie od 18 do 36 miesięcy, przewiduje Deloitte. Czas ten jest potrzebny na rozwój technologi, dostępność telewizorów 4K w ofercie co najmniej 10 producentów, a przede wszystkim dostępność kontentu wyprodukowanego w nowym standardzie.
Wyzwaniem jest stworzenie odpowiedniego nośnika dla dystrybucji treści Ultra HD. Przewiduje się, że będzie to 8 warstwowy dysk Blue Ray, o pojemności 200 GB.
Niemiecki RTL wycofuje się z DTT
RTL Deutschland zdecydował, że wycofuje się z nadawania naziemnego DVB-T w Niemczech swoich kanałów. Dotyczy to naziemnej dystrybucji kanałów: RTL, Vox, Super RTL i RTL 2, a także n-tv dla Berlina. Transmisja naziemna tych kanałów ma zostać zakończona 31.12 2014r., a dla Monachium 31.05.2013.
Decyzja ta wiąże się z brakiem planowania i gwarancji rządowych na utrzymanie obecnego spektrum częstotliwości.
DVB-T w Niemczech zawiera tylko 30 niemieckich kanałów, podczas gdy w kablu jest ich 93, a w ofercie satelitarnej aż 117.
Sundance HD w ofercie Multimedia Polska
Multimedia Polska wprowadza nowy kanał Sundance w wersji HD. Kanał ten ma zastąpić TV1000 Polska, z którego to nadawania wycofał się Viasat Ltd w połowie stycznia. Multimedia Polska i inne platformy DTH (z wyjątkiem Cyfra+) wprowadzają także Discovery HD, który zastąpił Discovery Showcase HD.
Discovery Channel w wersji HD w Polsce
Od 17 stycznia 2013 roku kanał dokumentalny Discovery Channel będzie dostępny także w wersji HD. Aby zaprezentować nową jakość kanału, zaplanowano premierę serii dokumentalnych „Gorączka złota 3” oraz „Dżungla złota”. Portfolio Discovery Networks CEEMEA w Polsce, do którego należy obecnie 9 kanałów z flagowymi Discovery Channel, TLC oraz ID średnio dziennie ogląda niemal 5 milionów widzów, co stanowi ponad połowę całej widowni kanałów dokumentalnych oraz lifestyle’owych dostępnych w Polsce. Źródło: www.satkurier.pl
<< |« start < « wstecz 1 2 3 4 dalej » > koniec »| >>

Pozycje :: 19 - 27 z 31

ProFan, Gdynia 81-006, ul. Morska 308, e-mail: office@profan.com.pl

ProFan 2007 © telewizja satelitarna, tunery HDTV. Bez zezwolenia ProFan wykorzystywanie jakichkolwiek materiałów (opisów i grafik) jest zabronione.