TVP złoży wniosek koncesyjny na TVP ABC
Zarząd Telewizji Polskiej w dniu 16.01.2013 podjął decyzję w sprawie złożenia wniosku o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego TVP ABC. Program miałby być nadawany w multipleksie naziemnym MUX1 na podstawie konkursu ogłoszonego przez KRRiT 20.12.2012. Oznacza to, że Telewizja Polska podjęła decyzje o uruchomieniu kanału dziecięcego, a nie filmowego lub edukacyjnego.
Viasat zakończył nadawanie TV1000 dla Polski
Viasat World Ltd, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zakończył nadawanie kanału TV1000 dla Polski z dniem 15.01.2013r. Kanał ten był dostępny w wielu sieciach telewizji kablowych oraz na platformie Orange Tv. Obecnie Viasat, przy współpracy z Cyfrowym Polsatem, nadaje następujące kanału dla Polski: Viasat Explorer, Viasat History (HD), Viasat Nature (też HD), Spice.
Vectra zamierza pozyskać 100 000 nowych abonentów
Jak donosi Gazeta Prawna, Telewizja Kablowa Vectra zamierza pozyskać 100 tys. nowych abonentów w 2013 roku. Nowe inwestycje mają wynieść 300 mln złotych, a główne działania mają się skupić na terenie Warszawy, gdzie operator ten dociera do 400 tys. gospodarstw domowych i skutecznie konkuruje z UPC i Orange.
Vectra ma obecnie 823 tys. abonentów, z czego 462 tys. odbiera telewizje cyfrową.
Nowe kanały tematyczne w TVP
Juliusz Bruan, prezes TVP, zapowiedział uruchomienie w tym roku kolejnych kanałów tematycznych. Będą to TVP Rozrywka i TVP Dokument. KRRiT już udzielił TVP koncesji na nadawanie tych kanałów. Od jesieni 2013 będą dostępne na platformach satelitarnych i u operatorów telewizji kablowych.

Zmiany szykują się dla kanału TVP Info. W jego miejsce powstaną 2 nowe kanały: "nowe" TVP Info oraz TVP Regiony, który to kanał będzie emitowany z ośrodków regionalnych TVP. TVP Info będzie programem ogólnopolskim, bez pasm regionalnych.Oba kanały mają być dostępne na trzecim MUX tv naziemnej.

Prezes TVP potwierdził zainteresowanie nadawcy publicznego udziałem z konkursie na zagospodarowanie pierwszego MUX. Jedną z propozycji jest nowo planowany kanał TVP Dla Dzieci, który ma wypełnić lukę w ofercie telewizji naziemnej, jeżeli chodzi o najmłodszych odbiorców.
<< |« start < « wstecz 1 2 3 4 dalej » > koniec »| >>

Pozycje :: 25 - 31 z 31

ProFan, Gdynia 81-006, ul. Morska 308, e-mail: office@profan.com.pl

ProFan 2007 © telewizja satelitarna, tunery HDTV. Bez zezwolenia ProFan wykorzystywanie jakichkolwiek materiałów (opisów i grafik) jest zabronione.